Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zeliha Sina & Hysni Zela - Kush Je Ti Qe Me Tremb Dhente Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Mëngjesit dola herët
tufës në vathë
o kush je ti që më tremb dhentë
tek shkon në mal.

jam vajzë e vij nga fusha
me mall të ri
o zemrën plot me fllad
ç’e mbusha rrugës te ti

ç’ka ky stan që ushton
në ato male hej
bie cula bie lodra
këngë e valle plot

blegërijnë dhentë e bardha
në bjeshkë e në mal
mbledh pranvera bukurinë
në këto anë sot

sa bukur vijnë dhentë
me ne të dy
ç’ka gëzim të madh kjo zemra, plot dashuriNuk kemi video për këtë këngë.
Zeliha Sina & Hysni Zela - Kush Je Ti Qe Me Tremb Dhente
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Je Ti Qe Me Tremb Dhente".
3. Video është e këngës "Kush Je Ti Qe Me Tremb Dhente", por nuk këndohet nga Zeliha Sina & Hysni Zela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zeliha Sina:


Komente 0