Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zena Aliu
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Dhjetor 1974
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
Këndon kryesisht: popullore moderne

Zena Aliu është këngëtar i njohur. Zena Aliu është një këngëtar i cili i përket zhanrrit të muzikës popullore. Ka filluar që të këndojë nga viti 1990, nëpër dasma të ndryshme, ku i është vërejtur talenti. Gjithashtu, përveç albumeve dhe këngëve të panumërta, videoklipeve fantastike, ai ka punuar edhe duete me këngëtarë të ndryshëm. Zenai është i martuar dhe ka 3 vajza dhe 1 djalë, me të cilët jeton në Shkup. Sëfundi, nga ai pritet një këngë ritmike verore, e cila do të editohet me videoklip dhe gjithçka do i mbetet publikut që ta vlerësojë këtë vepër të bukur.

Më datë 19 Prill 2010, Zena Aliu publikon videoklipin "Gurbeti".

Më datë 16 Korrik 2010, Zena Aliu & Beqir Aliu publikojnë videoklipin "Shoku Jem I Ngusht".

Më datë 15 Nëntor 2012, Zena Aliu publikon videoklipin "Po Fol Nana Vet Me Veti".

Më datë 15 Nëntor 2012, Zena Aliu publikon videoklipin "Fukaraja".

Më datë 15 Nëntor 2012, Zena Aliu publikon videoklipin "Larg Prej Zemrës Time".

Më datë 16 Nëntor 2012, Zena Aliu & Miradije Aliu publikojnë videoklipin "Pajton Baba".

Më datë 17 Nëntor 2012, Zena Aliu publikon videoklipin "S'ka Ma Mirë Se N'mahall Tane".

Më datë 17 Nëntor 2012, Vajzat E Shkupit & Zena Aliu publikojnë videoklipin "Ti Bijë Po Shkon Nuse".

Më datë 1 Dhjetor 2012, Zena Aliu publikon videoklipin "Jeta Asht Si Lule".

Më datë 20 Prill 2013, Zena Aliu publikon videoklipin "Merre Hape Zemren Time".

Më datë 2 Qershor 2013, Zena Aliu publikon videoklipin "Prej Sot Sjam Me Ty".

Më datë 25 Qershor 2013, Zena Aliu publikon videoklipin "Të Isha Një Poet".

Më datë 2 Dhjetor 2014, Zena Aliu publikon videoklipin "Kuq E Zi".

Më datë 18 Dhjetor 2014, Zena Aliu publikon videoklipin "Je Ne Zemer".

Më datë 31 Dhjetor 2014, Zena Aliu publikon videoklipin "Kalle Krejt".

Më datë 9 Qershor 2016, Zena Aliu publikon videoklipin "Ramazani".

Më datë 18 Shtator 2017, Zena Aliu publikon videoklipin "Dorentina Pejes".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  arsimdiber  

Komente

Asnjë Koment

Kanali

Youtube

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente 0