A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zenel Zekolli

Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  3
  • Origin:
  • Bllace (Suhareke) 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 56
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Zenel Zekolli is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Zenel Latif Zekolli kreu shkollen fillore ne fshatin Bllace te Suharekes, kurse te mesmen ne Suhareke. Fakultetin e Gjuhes dhe Letersise Shqipe ne Prishtine. Punoi si Arsimtar ne fshatin Bllace nga viti 1990 deri me 1998. Me daljen e UCK-SE ne skene u rardhit nje nder te paret ne radhet e saje, ku edhe u emrua Komondant i batalionit te III te brigades 121 "KUMANOVA" deri ne perfundim te luftes, pastaj punoi ne TMK dhe ishte Komandant i batalionit...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Syrja Etemi

Sabit Bilalli

Isuf Berisha

Behxhet Korpuzi

Beqir Gashi

Enver Muluka

Leka

Fazli Rashica

Ferki Shala

Agim Gerguri


Tags: Zenel Zekolli

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019