Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Zenel Zekolli
  • Vendlindja:
  • Bllace (Suhareke) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Qershor 1962
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3
Këndon kryesisht: popullore rapsodike

Zenel Zekolli është këngëtar i njohur. Zenel Latif Zekolli kreu shkollen fillore ne fshatin Bllace te Suharekes, kurse te mesmen ne Suhareke. Fakultetin e Gjuhes dhe Letersise Shqipe ne Prishtine. Punoi si Arsimtar ne fshatin Bllace nga viti 1990 deri me 1998. Me daljen e UCK-SE ne skene u rardhit nje nder te paret ne radhet e saje, ku edhe u emrua Komondant i batalionit te III te brigades 121 "KUMANOVA" deri ne perfundim te luftes, pastaj punoi ne TMK dhe ishte Komandant i batalionit te Gardes "BESIM NDRECA" ne Prizren. Ne vitin 2009 magjistroi ne drejtimin Menagjment internacional. Punon ne Ministrine e Infrastruktures. Me kenge merret qe nga femijeria ka komponuar shume kenge folklorike, si dhe eshte tekstshkrues i 90% te kengeve te tij, por stili i tij veçohet me kenget atdhetare, kenge per Deshmoret e Kombit dhe kenge Legjendare. Merr pjese ne shume akademi perkujtimore per Deshmoret e Kombit. Stili i tije eshte i veçante ne interpretimin e tij, me nje ze kumbues dhe briljant, perndryshe e quajne "ARIF VLADI i Kosoves". Kjo ishte vetem nje biografi e shkurter per ZENEL ZEKOLLIN.

Me respekt RRAHIM BEKTESHI shoke i luftes i idealit dhe i punes.

Më datë 4 Mars 2017, Zenel Zekolli & Enver Lezi publikojnë videoklipin "Çeta E Nanës".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet