Zenel Zekolli
Zenel Zekolli
Zenel Zekolli
  • Vendlindja:
  • Bllacë
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 61 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Qershor 1962
  • Horoskopi:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore rapsodike
Zenel Zekolli është këngëtar i njohur. Zenel Latif Zekolli kreu shkollen fillore ne fshatin Bllace te Suharekes, kurse te mesmen ne Suhareke. Fakultetin e Gjuhes dhe Letersise Shqipe ne Prishtine. Punoi si Arsimtar ne fshatin Bllace nga viti 1990 deri me 1998. Me daljen e UCK-SE ne skene u rardhit nje nder te paret ne radhet e saje, ku edhe u emrua Komondant i batalionit te III te brigades 121 "KUMANOVA" deri ne perfundim te luftes, pastaj punoi ne TMK dhe ishte Komandant i batalionit te Gardes "BESIM NDRECA" ne Prizren. Ne vitin 2009 magjistroi ne drejtimin Menagjment internacional. Punon ne Ministrine e Infrastruktures. Me kenge merret qe nga femijeria ka komponuar shume kenge folklorike, si dhe eshte tekstshkrues i 90% te kengeve te tij, por stili i tij veçohet me kenget atdhetare, kenge per Deshmoret e Kombit dhe kenge Legjendare. Merr pjese ne shume akademi perkujtimore per Deshmoret e Kombit. Stili i tije eshte i veçante ne interpretimin e tij, me nje ze kumbues dhe briljant, perndryshe e quajne "ARIF VLADI i Kosoves". Kjo ishte vetem nje biografi e shkurter per ZENEL ZEKOLLIN.

Me respekt RRAHIM BEKTESHI shoke i luftes i idealit dhe i punes.

Më datë 4 Mars 2017, Zenel Zekolli & Enver Lezi publikojnë videoklipin "Çeta E Nanës".

Më datë 7 Nëntor 2020, Bijte E Bajram Bajes & Zenel Zekolli publikojnë videoklipin "Mitrovica".

Më datë 14 Nëntor 2020, Bijte E Bajram Bajes & Zenel Zekolli publikojnë videoklipin "Cili Është Ma I Bukur".

Më datë 28 Mars 2021, Të Bijtë E Bajram Bajës & Zenel Zekolli publikojnë videoklipin "Kenge Per Vlora Gashin".

Më datë 17 Prill 2021, Të Bijtë E Bajram Bajës & Zenel Zekolli publikojnë videoklipin "Deshmorit Alush Kryeziu".

Më datë 17 Maj 2021, Zenel Zekolli publikon videoklipin "Kenge Per Invalidet E UÇK-se".

Më datë 9 Qershor 2021, Zenel Zekolli publikon videoklipin "Kenge Per Martirin Shefket Halit Zekolli".

Më datë 21 Qershor 2021, Të Bijtë E Bajram Bajës & Zenel Zekolli publikojnë videoklipin "Heronjet E Kombit (Vellezrit Feim Dhe Bedrush Gashi)".

Më datë 28 Qershor 2021, Zenel Zekolli publikon videoklipin "Ato Tenda T'shkreta".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1