Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zeqir Kryeziu - Kalaja E Durresit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Kenge Te Shpirtit"

Komente

Asnjë Koment

12/07/2017

2017-07-12T14:15:26+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kalaja E Durresit" kënduar nga Zeqir Kryeziu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Zeqir Kryeziu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Aziz Dalipi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I
O Jalla u Shëmbsh Moj Lale Kalaja e Durrësit
O Vijshin Gocat Lale nga Gryka e Pusitë
Ani Vijshin Gocat Moj Lale-Lale-e-e
Oh Nga Gryka e Pusitë

ref:
Kjava-Kjava e Mjera kesh tuj Plas-e
ç´mu mbush Zemra hajde plot Marak-e
Jar-na-ni-na Hiq Moj Budallaqe
Jar-na-ni-na e ma Shumë Gushë se Faq-e

II
O Fushë e Madhe Lale Moj Fusha e Qarretit
O Na u Plak Goca Lale Moj naj dulë o Lezeti Ani na u Plak Goca Moj Lale-Lale-e-e
Oh na i dulë o Lezeti

ref:
Unë çoban dot bahem do ta Ruaj Bagëtin-e
Me Qumshtin e Dhënve do ta mbajë Shtepin-e
Jar-na-ni-na Hiq Moj Budallaqe
Jar-na-ni-na e ma shumë Gushë se Faq-e

III
Qak prej Durrësit Lale Moj nga Shijaku
O Na u Plak Goca Lale Moj na i dulë o Meraku
Ani na u Plak Goca MojLale-Lale-e-e
Oh na i dulë o Meraku

ref:
Kjava-Kjava Qyqja kesh tuj Plas-e
ç´mu mbush Zemra hajde Plot Meraz-e
jar-na-ni-na e Hiq Moj Budallaqe
Jar-na-ni-na e ma shumë Gushë se Faq-eMë Shumë Këngë Nga Zeqir Kryeziu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet