Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zeqir Kryeziu - Per Midis Pazarit Te Durresit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Kenge Te Shpirtit"

Komente

Asnjë Koment

12/07/2017

2017-07-12T16:02:18+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Per Midis Pazarit Te Durresit" kënduar nga Zeqir Kryeziu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Zeqir Kryeziu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Qemal Kertusha. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Për midis pazarit t’Durrsit
O ç'ma hudh dorën serbes x2

Ti mre djal ore djal i ri e
Pse m'i zen vetllat me fes x2

Ref...
Dallandyshe vaj vaj vaj
Sy laroshen me lot ta qaj
Dallandyshe vaj oji
Sylaroshen ta shti në gji

Ç'm'i ke vesh dimit t’mermerit
Dhe jelekun qep me ar x2

Do t'i lutem do t’i themi
Të më marr' se jam beqar x2

Ref...
Dallandyshe vaj vaj vaj
Sy laroshen me lot ta qaj
Dallandyshe vaj oji
Sylaroshen ta shti në gjiMë Shumë Këngë Nga Zeqir Kryeziu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet