Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zhaku - Censura Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  24

Oj ti censura,
te shkelqen fytyra,
te pellcet lekura
te kullon yndyra,
mut,
po te kullon pike pike ne sy

Oj ti censura,
o ylber pa ngjyra,
o e ardhmja botes,
parare e tokes,
tqi,
sa her me shfaqesh para ti

Oj ti censura,
te qin e semura,
Te shfaros gjermoni,
sbohet me dermoni,
ty,
me 7 pale thika ler te t'vras

Oj ti censura,
zere se ste zura,
zere se sta futa,
zere se ste qiva,
fli,
gerhit se bukur gerhet ti.

Oj ti censura,
me kurva me burra,
me kepuc llustrafine,
me gjak kokaine,
llum,
shume llum i ke zagaret e tu.

Oj ti censura, te kam zhvirgjeruar,
te kam c'censuruar,
te kam perdhunuar,
cke
vec une te qi,
vec mu me ke

oj ti censura,
radio tv zyra
radio tv zgjyrra
radio tv shurra
fli,
e skizofrenizuar fli


Ky tekst u dërgua nga AldoZhaku
Renditja: Top 200
Publikimi: 12/01/2013


Zhaku - Censura
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Censura".
3. Video është e këngës "Censura", por nuk këndohet nga Zhaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zhaku:


Komente 0