A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zijadin Alili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  34
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: Zijadin Alili është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore vajtuese. Zijadin Alili ka lindur në Ferizaj dhe pasi përfundoi shkollën fillore, udhëtoi drejt Zvicres, atje ku edhe babai i tij punonte. Talentin e tij për muzikë e ka pas prej fëmirise, por realizimi u bë shume me vone, pikrisht ne vitin 2010, në studion e këngëtarit të mirenjohur, Xhavit Avdyli. Në vitin 2010, Zijadin Alili publikon albumin "Ti E Meriton". Në vitin 2011, Zijadin Alili publikon albumin "Luj Per Mua Luj". Në vitin 2013, $Hek & Z...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Kushtrim Dobra

Naser Beqiri

Magrib Muqiqi

Eroll Murati

Giti

Xhevdet Osmanaj

Xhavit Avdyli

Dardan Gjinolli

Bardhi (Bardh Ramadani)

Hajrumin Kamberi


Tags: Zijadin Alili, Zijadin Halili, Zizu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019