A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zijadin Alili
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  34

Zijadin Alili është këngëtar i njohur. Zijadin Alili ka lindur në Ferizaj dhe pasi përfundoi shkollën fillore, udhëtoi drejt Zvicres, atje ku edhe babai i tij punonte. Talentin e tij për muzikë e ka pas prej fëmirise, por realizimi u bë shume me vone, pikrisht ne vitin 2010, në studion e këngëtarit të mirenjohur, Xhavit Avdyli.

Në vitin 2010, Zijadin Alili publikon albumin "Ti E Meriton".

Në vitin 2011, Zijadin Alili publikon albumin "Luj Per Mua Luj".

Në vitin 2013, $Hek & Zizu publikojnë albumin "E Di Qe Vrena".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019