Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zijadin Alili - Dasem T'madhe Bajna
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasem T'madhe Bajna".
3. Video është e këngës "Dasem T'madhe Bajna", por nuk këndohet nga Zijadin Alili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Zijadin Alili - Dasem T'madhe Bajna Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Luj Per Mua Luj"

Komente

Asnjë Koment

11/09/2011

2011-09-11T18:23:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dasem T'madhe Bajna" kënduar nga Zijadin Alili.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Avdyl Mziu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

hajde more vlla ma i miri vlla
nusja jote ma e mira ndynja
nusja jote ma e mira ndynja

nusja jote ma e mira ndynja le ta sheh qfar dasme bajna na
2x

dasem tmadhe bajna na lujna e knojna gezim mat madh nuk paska vllaun pe martojna
2x

hajde vlla me nusen me vallzu
hajde zemra tona me i gezu
hajde zemra tona me i gezu

per sevdaja ja kena shum zanat
gjith shoqnia po ju urojn fat
gjith shoqnia po ju urojn fat

dasem tmadhe bajna na lujna e knojna gezim mat madh nuk paska vllaun pe martojna
2xMë Shumë Këngë Nga Zijadin Alili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë