Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zodiak - Ishte Engjell Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

(DEDIKUAR LADIOLES)

SHPIRTI I BURGOSUR KERKON LIRI
NDJENJ E MOHUAR VEC NJE QETSI
LULE E AKULLT PLOT NGROHTESI
NJE ZE PA TINGULL QE PESHPERIT

ISHTE ENGJELL DHE ME FOLI
ISHTE DRIT QE ME DHUROI
GJITH URREJTJEN MA LARGOI
DRIT QE MUA ME DENOI
DUART FORT UN TI SHTRENGOVA
DHE GJITHCKA TY TE TREGOVA
ISHIM NE DHE LOT TE ZINJ
DHE KJO NDJENJ QE SKA MBARIM
(2 HERE)

REFRENI
LAMTUMIRE PERGJITHMONE JO NUK E PRANOJ
DHE VESHTROJ TE KERKOJ JO NUK TE HARROJ
SE KY SHPIRT KY KUJTIM TEK UN DEPERTON
DASHUROJ PERJETESISHT VEC PER TY KENDOJ
MOS HARRO NJE BETIM TE DY TE BASHKUAR
NJE BETIM PERQAFIM JO PER TU LARGUAR
NJE LARGIM UDHETIM SHUM ME KE MUNGUAR
LUMTURINE MIQESINE TY TA KAM OFRUAR

JETOJM NE TE NJEJTEN FRYM
KUR TE DY NUK JETOJM
JET PA JET
QE TE GJITH NE PERJETOJM

REFRENI

ME SY QE ME DHEMBIN DUART SHTRENGOJ
RREZE QE TE NGROHIN HARRON VETMINE
IKEN UDHETON NE QIELLIN PA RE
SHIKIMI I ZBEHTE MBI MUA JETON


Ky tekst u dërgua nga Enoo Dj Ish Pjestri I Ish Grupit ZodiakZodiak
Publikimi: 27/05/2007
Festivali: Top Fest 4


Zodiak - Ishte Engjell
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ishte Engjell".
3. Video është e këngës "Ishte Engjell", por nuk këndohet nga Zodiak.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zodiak:


Komente 0