A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zyber Avdiu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  50
  • Vendlindja:
  • Kumnaovë 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Zyber Avdiu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. Shkollimin fillor dhe te mesem i kreu ne vendlindje. Pjesmarrja e tij neper festivale qe mbaheshin ne Maqedoni. Ai ka te mbaruar fakultetin e arteve dega e Muzikes. Hapat e pare ne Skene i filloi qe ne moshen 13 vjeqare dhe kendonte disa kenge Popullore e editoi albumin e pare me 12 kenge. Pas atij sukesi erdhi viti 1997 me kengen 'Une marr shkupjanen' qe u be hit gjith andej ne Maqedoni e Shqiperi nga do qe te shkonte merrte pjese neper festival...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Këngë Dasmash (2017)

Kemi Nis Dasem T'madhe (2016)

Zemra Kerkon Zemren (2013)

Luje Belin (2003)

Degjo Zemren Tende (2003)

Lojra Mos Ban (1998)

A Po Vjen Me Mue (1995)

Per Ty Goten Du Me Thy

Hiq Mos Keni Gajle


» Dërgo Një Këngë »

Si N'dubai
Oj Nafak E Vllaut Tonë
Sa Qik E Mirë


Artistë Të Ngjashëm:

Xheki

Selami Kolonja

Bajramali Idrizi

Alush Hamiti

Hidaver Osmani

Asan Memishi

Zena Aliu

Adnan Daci

Artan Kola

Devis Xherahu


Tags: Zyber Avdiu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019