Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zyber Avdiu - Hajde Hajde Bukurie Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

hajde hajde bukurie
se m'tranon me syt e zie (2x)

une dot vi more djali i ri
se ne ty kam ra n'dashnie (2x)

hapi ciko kraht e tua
sa te them se sa te dua (2x)

i hap krahet si t'shqiponjes
festojm naten e kurores (2x)

hajde hajde bukurie
se fustani mire pot rrie (2x)

mire pom rri mor djali i ri
e kam ble une per nusnie (2x)

shkup 1995

Ky tekst u dërgua nga Albanian RecordsPublikimi: 08/11/2012


Më Shumë Këngë Nga Zyber Avdiu:


Komente 0


Zyber Avdiu - Hajde Hajde Bukurie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajde Hajde Bukurie".
3. Video është e këngës "Hajde Hajde Bukurie", por nuk këndohet nga Zyber Avdiu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.