Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zyber Avdiu - Mevlan Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

pam dal shpirti moj mevlan
du me ni moj vajin tan

kjaj kjaj me lot ne sy
sa fort t'kam dasht moj dashnore ty

kut t'ban shpirti per mem dal
amanet du me ta lan

duj duj, dhe dashuro
dashnin e vjeter mos e harro

duj duj, dhe dashuro
dashnine e vjeter mos e harro

dashnin e vjeter mos e harro

Shkup, 1994


Ky tekst u dërgua nga Albanian Records


Nuk kemi video për këtë këngë.


Zyber Avdiu
Publikimi: 07/06/2016


Zyber Avdiu - Mevlan
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mevlan".
3. Video është e këngës "Mevlan", por nuk këndohet nga Zyber Avdiu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zyber Avdiu:


Komente 0