Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zyber Avdiu - Vetmia  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Degjo Zemren Tende"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vetmia" kënduar nga Zyber Avdiu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Zyber Avdiu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Pandora - Vetmia

Ti o zogu këngëtar
Ndale këngën mos vazhdo
A më sheh se m'kan tradhtu
Eja bashkë me mu loto

Dua t'qajë,të bërtas
Ndoshta zemra po më plas
A ka kush t'më kupton
Shpirtit tim kush i beson

Ref:
Sa e gjatë kjo ditë vetmie
Sa e gjatë kjo natë e zezë
Do t'qetsohem ndonjëher
Atëher kur do të vdes

Si një lum që nuk ka ujë
Si një dimër që s'ka borë
Ta përshkruaj këtë vetmi
Të gjejë fjalë e kam shumë zor

Dua t'qajë,të bërtas
Ndoshta zemra po më plas
A ka kush t'më kupton
Shpirtit tim kush i beson

Marigona Veseli - Vetmia

-emrin tim ti nuk e përmen ,
ndonjëherë a t'bjen ndër mend ,
a kujtohesh a turpërohesh
sa mk'ke rrejt e m'ke mashtru
a pendohesh sa shum më ke lëndu

A kujtohesh a turpërohesh
sa m ke rrejt e m'ke mashtru
a pendohesh sa shumë më ke lëndu..

- Me fjal jo nuk thuhet sa vret
një vetmi , po jetoj me lotët e mi.
Me fjal jo nuk thuhet sa vret një
tradhëti sa t'kam dasht un ty
zoti e di ..

- Mos harro qka kam ba për ty ,
ti m'ke lan me lot në sy,
(u dorëzova shum gabova që
t'besova fjal për fjal
u betova që kurr sko me ta FAL)2X.

- Me fjal jo nuk thuhet sa vret
një vetmi , po jetoj me lotët e mi.
Me fjal jo nuk thuhet sa vret një
tradhëti sa t'kam dasht un ty
zoti e di ..2x...

Dardan Bakraqi - Vetmia

Per gjith jeten une tkam dasht, vetem ty tkam dasht..
Ike me le pa e ditur..

Ti se dite kurre qka humbe,
ti se dite jooooo..

Vet deshte me u nda,
e kurr mos me u paa..

Ndoshta na duhet vetmia,
Ta kuptojme c'eshte dashunia..

Ndoshta malli ma shume na merr,
Te dua cdohere..

Ref:
A do t'kthehesh pergjithmone te un?
A do t'jesh e imja pergjithmone?
Vujtjet tona me s'mundem t'i mbaj,
Jo nuk mundem t'i duroj.

Ne vetmi asgje nuk me shkon,
Me trego sa me dashuron,
Thuaje te verteten,
Do te pres perjete.
2x.....................2X

A do t'kthehesh ti tek une?
A do t'jesh ti me mua?
Vujtjet tona me s'mundem t'i mbaj,
Jo nuk mundem t'i duroj.

Ne vetmi nuk me shkon,
Me trego sa me dashuron,
Thuaje te verteten
Do te pres perjete..

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Zyber Avdiu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet