Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zyle Krasniqi - Këngë Për Jusuf Gërvallën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

PUSHKA KRISI
E U FLAK QIELLI
QIFTELIS PRUSH JU BA TELI
O QE KEPUTI SHPIRTIN FJALA
KUSH TE VRAU JUSUF GERVALLA?
QAU JANARI ME LOTE BORE
PER NI DJAL DJAL KOSOVE
ZEMER SHKAMB SI SHKAMB RUGOVE
PLAGEN NE GJOKS NGA KUSH E MORE

HEJ MORE NJE PISKAM
JUSUF GERVALLES JU BA KANG
PO MORE PO E GEZON E GEZON
NGA ZEMRA E KOMBIT
TI ME JE,TI ME JE VIGAN.

DIKU LARG PIKOI GJAKU
LARG NGA FSHATI LARG NGA PRAGU
SHIU AS BRESHENI NUK E LAU
NE ZEMER TE VET SHQIPTARI E MBAN

PER TY MALL KAN GUR E DHE
JETA JOTE EC ME NE
JETON FJALA AMANET
GRUSHT I KOMBIT FORC NA JEP
REFRENI:


Ky tekst u dërgua nga Qerim Mulaj

Zyle Krasniqi - Këngë Për Jusuf Gërvallën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Jusuf Gërvallën".
3. Video është e këngës "Këngë Për Jusuf Gërvallën", por nuk këndohet nga Zyle Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zyle Krasniqi:


Komente 0