A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Robert AliajTags: Robert Aliaj, Robert Alia, Dragot, Robert Aliaj Dragot
Vendlindja: Tiranë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 57 Vjeç  
Robert Aliaj është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë e lehtë. Lives and works in Brussels & Tirana Dragot, not only began as a painter, but his painting was also the point of departure for all the other activities he manifested. In the end of 90's, after a long career as a pop star singer, Robert Aliaj DRAGOT nearly stopped with music to come back to his first concern as an art painter. Dragot's work is figurative and makes extensive use of techniques from photography, television and film. Subjects of his p... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4 / Votuan:  43 :: Vende Me Parfum ::  Loading...Kalendari
24/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gaqo Çako
Gaqo Çako
82 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Nikolla Zoraqi
Nikolla Zoraqi
(1929-1991)

Votimi i Javës
   22-28 Janar 2017

Kush Ju Pëlqen Më Shumë?

  Dhurata Dora

  2po2

  Majki

  Capital T

  Dafina Zeqiri

  Gent Fatali

Voto