TEKSTESHQIP

00 Genti
Genti Ecen Vete
Lyrics


Nen dritat e kuqe te nje dhome
Thika shoh cdo nate
Mes permes zemres se pafajshme
Trupit persegjate
Kjo qe une tregoj esht nje histori
Nje histori e vertete
Per ty ai ajo e ata ato
Qe n'mend me kane mbete

Jo nuk dua te te blej
Jo nuk thirra hej hej hej
Sdo te ndalem asnjehere
Do i vras te gjithe menjehere

E vitet iken pa meshire
Nuk e di perse
Dhe kujtimet iken larg
Sa thashe 1 2 3
Do kendoj e do therras
deri ne mesnate
E pastaj do bisedoj
Tradhetine gjate