TEKSTESHQIP

2Ton & Majk
Aventura
Lyrics

Ti banu gati vi t'marr mos u kompliko,
edhe nese sdon me ardh
bilum t'pakten t'shoh, hajde.
Hemkma marakun ta di ku je.
se po s'erdhe e di
qe diçka je tu fsheh.
ndryshe o kur t'shoh live
ndryshe ne telefon.
ndryshe o me fol prej larg
ndryshe kur m'takon.
hajde hekma marakun ta di a m'don ti.
a nashta veq me qellim
veq pom nervozon ti.

Plot aventura je
Plot aventura je
Po si e jemja, e jemja s'ke
Po si e jemja, e jemja s'ke

REF. 2x:
Plot aventura ti je
Plot aventura ti je
Plot aventura ti je
Amo si e jemja s'ke

Ajo i ka 2 snapa,
njo tvertet e tjetrin fake
bon golla si maradona,
doren gjith e mshef
ajo t'rren n'sy e t'doket qe po fol shume drejt
ajo i ka 2 zemra njo per veti e njo per krejt
sa e sheh n'yacht,
sa e sheh n'privat jet
kush i bon fotot asaj metet gjithe sekret
e ka 1 biznismen e ka 1 politikan
i don vec aventurat e per kurgjo nuk i han...

Plot aventura je
Plot aventura je
Po si e jemja, e jemja s'ke
Po si e jemja, e jemja s'ke

REF. 2x:
Plot aventura ti je
Plot aventura ti je
Plot aventura ti je
Amo si e jemja s'ke

DËRGOI:
INFO
Projekti është bërë i disponueshëm tek fansat i ilustruar në prizmin vizual me një videoklip, për të cilin u përkujdes N'pik Creative. Ky videoklip u publikua me datë 25 Maj 2023. Për komponimin dhe për tekstin punuan vetë këngëtari, teksa producent i këngës është Nego.