TEKSTESHQIP

52oni & Ardian Qokaj
Drita Syve T'mi
Lyrics

Ti e di qe s'te harroj
Dhe gjithmone do te kujtoj
Faleminderit per çdo gje
Dhe pse jeta s'na bashkoi

Ne kujtimet tona
Castet nuk harrohen
Te gjitha qe kaluam
Jo jo nuk pendohem

E bekoj diten
Diten qe t'njoha ty
E mallkoj diten
Diten qe u ndame te dy

A ka durim
Kush i duron keta lote ne sy
Si t'ia bej s'e di
Jo me ma fale s'e du krejt pasurine

Nuk ka kuptim asgje
Do ngel veç histori
A isha drite e syve te tu
Ata syve blu

Ref...x2
Ti ishe drite e syve te mi
Une isha drite e syve te tu
Pse kjo jete ne na denoi
Pse per ne keshtu qenka shkru

Keto rruget tona
Asnjehere s'bashkohen
Nganjehere nuk e duroj
Me vetmine jo nuk pajtohem

Denimi i kesaj jete
Te jetoj pa ty
Sa here qe mbylli syte e mi
Me kujtohen ata sy

E bekoj diten
Diten qe t'njoha ty
E mallkoj diten
Diten qe u ndame te dy

A ka durim
Kush i duron keta lote ne sy
Si t'ia bej s'e di
Jo me ma fale s'e du krejt pasurine

Nuk ka kuptim asgje
Do ngel veç histori
A isha drite e syve te tu
Ata syve blu

Ref...x3
Ti ishe drite e syve te mi
Une isha drite e syve te tu
Pse kjo jete ne na denoi
Pse keshtu qenka shkru