A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Adelina Berisha - Lule Bora  (Feat. Arlind Gjushinca)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/04/2016

2016-04-06T11:12:39

Këngë e albumit:

"Lum E Lum Për Vasha"


Tuj shetitur n male n koder.
Tuj prekë lulet gjithë me dor
veq nj kopsht ma te bukurin n shkoder
ty te gjeta lulebor,

je e vogel por e plotë
ty të kërkoj un tasht sa mot
Tasht sa mot un ty te kerkoj
gzime me ty jeten ta qooj

Eja eja lulebor,
se me ty do te thurr kurorë

pash ma te bukuren stinë Të pranverës
pash ma te bukurin trëndafil
mos ja fal askujt ti eren
se për mu vetem ke qil

je e vogel por erë plotë,
ty te kerkoj un tasht sa motë,
Tasht sa motë un ty te kerkoj
gzime me ty jeten ta qoj

eja eja lulebor
se me ty do te thurr kunor,
eja eja lule bor
se me ty do te thurr kurorë


Ky tekst u dërgua nga  lumturije   gjfgjfAkordet

Gm-----------------------D--Gm
Tuj shetitur n’mal e n’koder,
Cm-----------------------D-----
tuj prek lulet t’gjith me dore,
Gm—————G7---——-Cm
vec n’nji kopsht ma t’bukurin n’Shkoder,
D———G
ty te gjeta lulebore.
G----------C------G----
Je e vogel por je plote,
Am—–——D7——G
ty t’kerkoj un tash sa mot,
G——-C——-G
tash sa mot un ty t’kerkoj,
Am—–-----------D7—G
n' gzim me ty jeten ta shkoj,
Gm——–Cm
Eja, eja lulebore,
D7————-------Gm
se me ty do thur kunor.
Gm——–Cm
Eja, eja lulebore,
D————------------Gm
se me ty do thur kunor.

Per 2 strofat tjera perseriten te njejtat akorde.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019