Më mbaj mend (për 1 muaj)


Adelina Ismaili - Trimit Tim

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Trimit Tim".
3. Video është e këngës "Trimit Tim", por nuk këndohet nga Adelina Ismaili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Adelina Ismaili - Trimit Tim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  48

Muzika & Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Teksti:

Adelina Ismaili

Këngë e albumit:

"Diva (Feniks)"

Komente

Asnjë Koment

09/03/2008

2008-03-09T12:02:57+00:00Oj toka e Kosovës o,
A i dole hakut o?

*Instrumentale*

Qaje bjeshkë e Sharrit pabesinë,
më i miri djal ra për lirinë,
U nxi dielli e hana,
qau baba,vllau; vajtoj nana.

*Instrumentale*

Ju bjeshkët e Nemuna
me motrat në Sharr
Ref (x2)
E vajtoni tradhëtinë
bekojeni trimin tem!

*Instrumentale*

Edhe unë vajtova,
se ma vranë rininë,
dhe më humbi dashninë.
Trimin e varrosa,linda lavdinë!
Ref(x2)
Amanetin e trimit tim!


Ky tekst u dërgua nga Ylberina
Më Shumë Këngë Nga Adelina Ismaili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet