Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Adelina Tahiri - Enderr E Vjeter  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  20

Komente

2 🔥

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Nuk Jam Penduar"

Këngë e albumit:

"Eliksir"
U lodha nga pritjet e gjata
pres te vish si dikur qe vije
po ti nuk vjen asesi..
nuk vjen asesi...
kot dritaren e le hapur
pritjet nuk kan te ndal
As shiu s'te sjell
as nata me er
vetem hija jote
mua me shoqeron
sonte naten vone

REF:
Enderr e vjeter
mos kerko tjeter
shpirt i pa fjetur.
un ende te dua
te pres aty ku mke lene
si nata pa hene...

Enderr e vjeter
mos kerko tjeter
shpirt i pa fjetur
un ende te dua
te pres aty ku mke lene
roberesh per gjithmone....

Me morre dhe frymen e fundit
ndoshta ne boten e amshuar
ti me mua do te jesh
me mua do te jesh
kot dritaren e le hapur
pritjet nuk kan te ndal
As shiu s'te sjell
as nata me er
vetem hija jote
mua me shoqeron
sonte naten vone

REF:
Enderr e vjeter
mos kerko tjeter
shpirt i pa fjetur
un ende te dua
te pres aty ku mke lene
si nata pa hene...

Enderr e vjeter
mos kerko tjeter
shpirt i pa fjetur
un ende te dua
te pres aty ku mke lene
roberesh per gjithmone....


Ky tekst u dërgua nga 8ovarja
Më Shumë Këngë Nga Adelina Tahiri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet