TEKSTESHQIP

Adelina Tahiri
Ëndërr E Vjetër
Lyrics

U lodha nga pritjet e gjata
pres te vish si dikur qe vije
po ti nuk vjen asesi..
nuk vjen asesi...
kot dritaren e le hapur
pritjet nuk kan te ndal
As shiu s'te sjell
as nata me er
vetem hija jote
mua me shoqeron
sonte naten vone

REF:
Enderr e vjeter
mos kerko tjeter
shpirt i pa fjetur.
un ende te dua
te pres aty ku mke lene
si nata pa hene...

Enderr e vjeter
mos kerko tjeter
shpirt i pa fjetur
un ende te dua
te pres aty ku mke lene
roberesh per gjithmone....

Me morre dhe frymen e fundit
ndoshta ne boten e amshuar
ti me mua do te jesh
me mua do te jesh
kot dritaren e le hapur
pritjet nuk kan te ndal
As shiu s'te sjell
as nata me er
vetem hija jote
mua me shoqeron
sonte naten vone

REF:
Enderr e vjeter
mos kerko tjeter
shpirt i pa fjetur
un ende te dua
te pres aty ku mke lene
si nata pa hene...

Enderr e vjeter
mos kerko tjeter
shpirt i pa fjetur
un ende te dua
te pres aty ku mke lene
roberesh per gjithmone....

DËRGOI: