TEKSTESHQIP

Adi Harizi
Dashnia
Lyrics

Mere me ngandal mere me ngadal
zemren je tu mar zemren je tu mar
Shum ti mplen shum ti mplen
Je me e bukra vajz ne ket vend

Arom arom trendafili je
ti me e mira je ti me e mira je
Arom arom trendafile ke
per pak mos e le

Ref.
Shum e nxeht dashnia
per ty me digjet xhani
shum e nxeht dashnia
per ty dot se ndali

zemren teme ti zemren teme ti
je tu ndje per mu manshpreh at dashni
me ty do jem per jet me ty perjet
je dashnia e vertet

Arom arom trendafili je
ti me e mira je ti me e mira je
Arom arom trendafile ke
per pak mos e le

Ref.
Shum e nxeht dashnia
per ty me digjet xhani
shum e nxeht dashnia
per ty dot se ndali
INFO
Formula "hit + klip = sukses" u zbatua dhe ky krijim muzikor vjen i finalizuar tek shikuesit i përpunuar nga ana vizuale edhe me videoklip, i cili u publikua më 9 Korrik 2020. Autor i muzikës është Sardi Mneri.