Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko - Identitet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  46Bledari: Kam ardhur nga larg
Ne pluhurin e kohes gjeta re dhe mallkim
U gjenda une shume prane
e preka vec flak e zjarr
Un fola vec ne heshtje
desha pak jete lavdi
Dhe kur ndava endren
gjeta nje rreze drite
Pak fryme si ti ,
nje rreze drite pak fryme si ti

Adriani : I ardhur nga larg ,
ke etje ,
Ke mall kur sheh cdo gje qe ndryshon,
Vet jeta iken shkon tej,
kjo gjuhe po kerkon,
Ish vendi ku u linde rrite ,
ndave trimerine
E fale dashurine nder vite
Vrapove ti gjete lirine
Vrapove ti gjete lirine

Na rriti kjo toke
Do flasim ne vec nje gjuhe
Keshtu sdo ket me lot
Do gjendesh kudo neper bote
I huaj me sdo jesh
Le te jet fillimi ri
Ne bashke ne vllazeri
Se kur ndava endrren gjeta nje rreze drite , pak fryme si ti
Vrapove ti gjete lirine
Nje rreze drite pak fryme si ti
Vrapove ti gjete lirine
Nje rreze drite pak fryme si ti
Vrapove ti gjete lirine


Ky tekst u dërgua nga bessi

Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko - Identitet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Identitet".
3. Video është e këngës "Identitet", por nuk këndohet nga Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adrian Lulgjuraj:


Komente 1