Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku - Pervjetori I Marteses Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  31

prej se u martova me ty une,
Une te dua vec me shume,
E me mujt me shpik nje fjale te re,
Met than sa i rendsishem per mu je.

Kemi pas dite te veshtira,
E ne i kujtojm vec t'mirat,
Me drejtesi e miresi,
Jetuam une dhe ti.

Shume urime zemra ime ,
Pervjetorin e marteses,
Me gzime,me gzime na shkoft kjo dashni.

Shume urime zemra ime ,
Pervjetorin e marteses,
Gjithmone pacim lumturi,
Sa te jemi une dhe ti.

Thone se veq mas 20 vitesh,
Duhet t'behet dasma e madhe,
Kohe e gjate duhet me t'bind,
E un sot pas 20 vitesh,
Te rri prane , t'shikoj ne sy,
Zemren plot po te them,
Se prap isha martu me ty.

Shume urime zemra ime ,
Pervjetorin e marteses,
Me gzime,me gzime na shkoft kjo dashni.

Shume urime zemra ime ,
Pervjetorin e marteses,
Gjithmone pacim lumturi,
Sa te jemi une dhe ti.

Shume urime zemra ime ,
Pervjetorin e marteses,
Me gzime,me gzime na shkoft kjo dashni.

Shume urime zemra ime ,
Pervjetorin e marteses,
Gjithmone pacim lumturi,
Sa te jemi une dhe ti.


Ky tekst u dërgua nga Sinan GAferdita Demaku
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/06/2016
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Rrahman Kryeziu


Aferdita Demaku - Pervjetori I Marteses
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pervjetori I Marteses".
3. Video është e këngës "Pervjetori I Marteses", por nuk këndohet nga Aferdita Demaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:


Komente 0