TEKSTESHQIP

Aferdita Demaku
Pervjetori I Marteses
Lyrics

prej se u martova me ty une,
Une te dua vec me shume,
E me mujt me shpik nje fjale te re,
Met than sa i rendsishem per mu je.

Kemi pas dite te veshtira,
E ne i kujtojm vec t'mirat,
Me drejtesi e miresi,
Jetuam une dhe ti.

Shume urime zemra ime ,
Pervjetorin e marteses,
Me gzime,me gzime na shkoft kjo dashni.

Shume urime zemra ime ,
Pervjetorin e marteses,
Gjithmone pacim lumturi,
Sa te jemi une dhe ti.

Thone se veq mas 20 vitesh,
Duhet t'behet dasma e madhe,
Kohe e gjate duhet me t'bind,
E un sot pas 20 vitesh,
Te rri prane , t'shikoj ne sy,
Zemren plot po te them,
Se prap isha martu me ty.

Shume urime zemra ime ,
Pervjetorin e marteses,
Me gzime,me gzime na shkoft kjo dashni.

Shume urime zemra ime ,
Pervjetorin e marteses,
Gjithmone pacim lumturi,
Sa te jemi une dhe ti.

Shume urime zemra ime ,
Pervjetorin e marteses,
Me gzime,me gzime na shkoft kjo dashni.

Shume urime zemra ime ,
Pervjetorin e marteses,
Gjithmone pacim lumturi,
Sa te jemi une dhe ti.

DËRGOI:
INFO
Më datë 26 Qershor 2016, Aferdita Demaku publikon videoklipin "Pervjetori I Marteses".