TEKSTESHQIP

Afrim Haziri
Jam Dorëzu
Lyrics

U mërzita tepër shum
Më shkoj nata hiq pa gjum
Për vendlindjen tuj mendu
Pikoj loti pa m’vet mu

A sa shum i ran gurbeti moj nanë, fotografin me lotë po e lajë...

Refreni:
Jam dorrzu, jam dorrzu
Po m’thot zemra n’shpi me shku
Jam dorrzu s’kam durim
S’ka si ti o vendi im

Me dit shpirti sa më qan
Për minare dhe Ezan
Ramazani shkon e vjen
Larg familjes po më gjen

Ah moj nan që je tuj prit
Pa ty zemra spo m’ban drit
T’kam lan vet kam gabu
T’lutem loke me m’fal mu
INFO
Projekti erdhi tek fansat i përpunuar në prizmin vizual me një videoklip, i cili u publikua me datë 3 Qershor 2018.