Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Afrim Muciqi - Po Mi Dridh Telat E Zemres  (Feat. Shyhrete Behluli)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00

Featuring

Shyhrete Behluli

Këngë e albumit:

"Afrimi, Shkurtja, Shyhretja & Shaqa"
Ti me je aj tip i femres
Qe mi dridh telat e zemres
Bukurin mak e te rrall
Pa ty jam si peshku ne zall

Mos po thahesh ne zall pa uj
Jam nafak e tjeter kujt
Ma mire djal ta them ne sy
Jam per tjetrin s'jam per ty

Nje damar zemer ma thave
Me keto fjal zemren ma ndave

Nuk kam faj pasha ate nane
Qe dashnija ty te ka zan

Ah dashnija me dogji flak
Para kohe don me me plak
Nuk kam faj pasha ate nane
Qe dashnija ty te ka zan

Une tu vujt e ti ne sevda
Per ty qik do te bi ne bela
Ah kjo zemer s'duron mo
S'mujn me tjetrin syt me te pa

Mos mujsh djal me me pa me sy
Sun e lo tjetrin per ty

Se per ne keshtu koka shkru
S'jam per ty e s'je per mu

Nje damar zemer ma thave
Me keto fjal zemren ma ndave

Nuk kam faj pasha ate nane
Qe dashnija ty te ka zan

Ah dashnija me dogji flak
Para kohe don me me plak

Nuk kam faj pasha ate nane
Qe dashnija ty te ka zan

Nje damar zemer ma thave
Me keto fjal zemren ma ndave

Nuk kam faj pasha ate nane
Qe dashnija ty te ka zan

Ah dashnija me dogji flak
Para kohe don me me plak

Nuk kam faj pasha ate nane
Qe dashnija ty te ka zan


Ky tekst u dërgua nga Endless   arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet