Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Afrim Muçiqi & Ramadan Krasniqi - Dikur Kam Pas Lumturi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

14/02/2013

2013-02-14T17:35:24+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dikur Kam Pas Lumturi" kënduar nga Afrim Muçiqi & Ramadan Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Afrim Muçiqi & Ramadan Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Xhezahir Elezi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Dikur kam pas lumturi,
me ty nje dashuri,
unë njeherë e gezova nje pranvere...2 here
le te vdes ne kete behar,
pini shoket e mi,
le te digjem si letra ne zjarr
s'ka me dashuri...2 here

Erdhi nje vjeshtë qe se kam desht,
erdhi nje si stuhi,
me nje fjale u ndame e nuk u pamë...2 herë
le te vdes ne kete behar,
pini shoket e mi,
le te digjem si letra ne zjarr s'ka me dashuri...Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet