Më mbaj mend (për 1 muaj)


Afrim Muçiqi - Dadush Fatush  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Ardian Kastrati

Teksti & Orkestrimi:

Kreshnik Avdiu

Komente

Asnjë Koment

09/12/2017

2017-12-09T17:02:11+00:00Une i kam dy locka
qe i kendoj me mall
jetojn ne shpirtin teme
deri sa te jem gjalle

Dyjat kane emer
i kendoj me zemer
I dine shoqeria
e krejt shqiptaria

Dadush Fatush
mendja mu ka mbush
Dadush fatush si ju sesht kerkush

Dadush Fatush me juve nuk ka
Ju kam dashte per here
dhe ju du hala

O jane dy llokume
qe me to jetoj
knaqem per qdo nate
Sa here qe i kendoj

Dyjat kane emer
i kendoj me zemer
I dine shoqeria
e krejt shqiptaria

Dadush Fatush
mendja mu ka mbush
Dadush fatush si ju sesht kerkush

Dadush Fatush me juve nuk ka
Ju kam dashte per here
dhe ju du hala


Ky tekst u dërgua nga Bahri Trena
Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet