Agim Gerguri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 55 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Agim Gerguri është një këngëtar i njohur. Ka kryer shkollen fillore, te mesmen dhe akademine e arteve drejtimi pikture ne Prishtine. Formoi grupin Fisniket ne vitin 1979, zyrtarisht ne fillim te vitit 1980. Kenget e para i incizuan ne Radio Prishtine ne vitin 1982, te cilat ishin: "Teuta", "Druri i takimit" dhe "Bukuria". Më datë 21 Tetor 2011, Eli Malaj & Agim Gerguri publikojnë videoklipin "Zemra Nuk Pret". Teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku. Më datë 3 Shtator 2016, Hekuran Krasni...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Fisnikët

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Leka

Shkumbin Kryeziu

Miftar Meta

Niman Mushkolaj

Florent Nushi

Fehmi Kastrati

Bexhet Jagodini

Hidaver Osmani

Aziz Dervishi

Fred Delaj


Tags: Agim Gerguri

Krijo Një Kartolinë