Më mbaj mend (për 1 muaj)


Agresioni - Nuk E Dita

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk E Dita".
3. Video është e këngës "Nuk E Dita", por nuk këndohet nga Agresioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Agresioni - Nuk E Dita  (Feat. Baba Trodon & Rapp Dogg)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Featuring

Baba Trodon

Featuring

Rapp Dogg

20/03/2010

2010-03-20T12:17:28+00:00Baba Trodon

Jeta esht si dram// nga nje her tshtin taktron
tndann prej shoqniss,//tqon larg venit ton
kosova pom mungoonn, //qe shum muaj e shum vite
pom mungon poplli im,// po me mungon gjuha shqipe.
Nga nje her ndihem keq, //dhe dal jasht disponimit
qe e lash familjen,// dhe ja mesyva nfund tmerigimit
zemra po me kaannn, //burri ktu veten smun e man
malli m dogji krejt,// qe e lash bab dhe nan
Pra edhe sju kam pran,//po ne zemer jam me juve
ti bab qe me deshte, //e ti nan qe nket jet me prune
a ka send mat keq,// kur se ka prindi birin e vett
pra edhe nese vdes,// eshnat sdu ti le ktu ne gurbet.
Jam larg vendlindjes, //sjam amerikan as zvicrran
jam shqipar me zemer, //me gjak Iliriann
pra kosov tqofsha fal, //tfala ki nga ana jem
edhe pse me ty sjom,// je thell n zemer tem...

Refren: nuk e dita ,se esht qaq shtir ket gurbet me jetu
mendjen e kam atje veq trupi mu mu ka jetuuuu
ndoshta nje dit te kthehem nena ime
do ti beej te gjitha ato premtime

Agresioni

- qe 11 vjet ne gurbet, //durt e pshtjellta tana ant
jam skejt dikun ntok, // ne amerik tjeter bot
do te kthena ni dit shok// e me thy si ateher
edhe pse jam n gurbet// do te kthehna shum shpejt
mka mar malli per kosov// per mahallen qe jam rrit
du mu kthy n ferizaj // qe e thejshim me shoqni
mkujtohen fjalt e nenes// ma bojke ruju bir
ruju krejt qka te bon// se ne gurbet e ki te shtir
te lutem nan mos kaj// problemet i kam hall
e di qe se ki let per mu// kur loti tdel dit e nat
neper kerr tu u sill// jeta shpejt ktu ndryshon
e ruj shpinen tem// se tradhtimet ktu si nal
dit sodit u bo tmerr// shumica po dallohen
i miri shkon shum shpejt// po kerkush nuk pikllohet yeeee

Refren: nuk e dita ,se esht qaq shtir ket gurbet me jetu
mendjen e kam atje veq trupi mu mu ka jetuuuu
ndoshta nje dit te kthehem nena ime
do ti beej te gjitha ato premtime

Rapp Dogg

Jeta ska kuptim, // kur je larg ne mergim
prej ni veni qe ndryshon,// prej dialektit tim
se ndihem si jetim, // ne mergim un po vuajj
se jeta krejt me shkoj,// tu e fol gjuhen e huaj.
N zemer jam i prekt, //per at ven jam i djegktt
ndihem i huaaj, //edhe pse t gjith tdhojn respekt
se menjen ka lekt, //tu punu deri n ort e vonaa
qe na detyroj,// ti leshojm krejt trojet tona..
Amanet mka lon nona,//mos shko rrugt e kqijaa
edhe nese un sjam, //let bin men fjalt e mija
mkujtohet femijrijaa.,//qe kalova ne at venn
malli me myti krejt, //dua te kthehem ne vendin tem.
Qe shum vite ngurbet,// n zemer jam merzitttt
shpresoj qe te kthehm,// se nena esht tum pritt
pra nen ti mos qajj,// te lutem mbaje vetenn
se jeta esht ksi sojii, //duhet tpajtohemi met verteten.

Refren: nuk e dita ,se esht qaq shtir ket gurbet me jetu
mendjen e kam atje veq trupi mu mu ka jetuuuu
ndoshta nje dit te kthehem nena ime
do ti beej te gjitha ato premtime


Ky tekst u dërgua nga Wcr
Më Shumë Këngë Nga Agresioni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet