Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aida Baraku - Ti Ti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Bota Në Rrota"

Komente

Asnjë Koment

23/10/2018

2018-10-23T09:46:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ti Ti" kënduar nga Aida Baraku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Aida Baraku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sabri Fejzullahu - Ti Ti

Naten m'vrave
Diten qave
Cop cop zemren ma dave
Para syve shum te du
E pas shpines sosht per mu
E nese nje zemer me qesh e ke pa
Dije se nje tjeter e ke lan tuj qaj

Ti Ti ambel m'flet
Por zemrat I vret
Ti Ti zemer gur
Nuk me ke dasht kurr

Ti Ti ambel flet
Por zemrat I vret
Ti ti asgje sbjen
Sa her flet genjen

Ndryshe dukesh
Ndryshe je
Mos harro nje fund e ke
Para syve zemer t'qan
E pas shpines per ty sjam

E nese nje zemre jeten ja ke dhan
Dije se nje tjeter fajet e ke lan

Ti ti ambel mflet
Por zemrat i vret
Ti ti zemer gur
Nuk me ke dasht kurr

Ti ti ambel flet
Por zemrat i vret
Ti ti asgje sbjen
Sa her flet genjen

I.N.S.E.C.T - Ti Ti

Ref
Ti ti ti ti kur hyn n´club
ti ti ti ti bërtet antrax
ti ti ti ti kur i kqyr dritat
ti ti ti ti bërtet Plisat

insect:

insect intelekt gjepin plot
zgedhi femna tu qit shoRt
per to i ngrohT ne cdo moT
si ne sken apo ne spot
si vet nrruG apo nvetuR
boj rep tqimnanev ose me kulTuR
i shTI mu ngul um don pronari clubit nfund mramjes mle pare nduR
kom thon qe nuk nalna me pidha me leK
jav nali rrymen reperav si me kon kek
un nuk jom shmeK as nuk jom vet
dost koft fat mos ha po kek
un e kom lehT e maj tiMoniN
,ngoje shokin tem e mos e ngo njonin
tmir e kom zonin per temin edhe tonin
nrefren se kom sonin po jetonin

kacc:
ahh pot doket leht antrax esht shtet
qysh tha shoki jem na sjena vet
e kena leht e nuk jena shkret
na jem qata qe na ngon nii milet
repi nuk ka dek sa ti japi un ushqim
jom konkret e nuk shtina nanqim
a pe do ni tim merr inspirim
fam ne vendlinde po ashtu edhe ne megrim
boj asi stili ma mir se fadili
ma fort e ma qart se tulifar kopili
n’gisht un I silli e di ka lind dilli
kish mbeten mprapa kta kili mili
un e chilli e thej e zgidhi
un jom qaj qe ta nxo qfar dush pidhi
dost t’ka hup dilli
kjo so rren prej ni prilli su ke nxan ven

Ref
Ti ti ti ti kur hyn n´club
ti ti ti ti bërtet antrax
ti ti ti ti kur i kqyr dritat
ti ti ti ti bërtet Plisat

Atmosfer sot e mir te koka tipat na nuk i shtina n´fërrka dhipat kallkos qysh pi ndrrojkan me stil t´qart ai pi tranojka trurin ja mush ai plot vodka nuk e din se qfar llojka flokt e gjata e bjondin per sonte ajo qika po bojka une fort mir po e di di se me kan une po rri rri me havera dy vllazni Dirty side dhe RNBD e per tjeter nuk ma nini dilni jasht o inatgji gji muziken na e bojm per rini na ta bajm edhe na ta bim.

raprabit:

Rrini ju qysh doni e une rri n´trip temin
se Plisave edhe antraxit sonte kurrkush s´ja nxen venin
emna un spo permeni
se n'ven tij osht mbiemni
po qillitum po pina sot veq na e kena renin nihen bitat sillen dritat kallen dhipatt na po knaqum sot se ka njet
me dal drita ni kang e qita njo e rrollita
qonu krejt nkam se po vin antrax dhe Plisat.

Ref
Ti ti ti ti kur hyn n´club
ti ti ti ti bërtet antrax
ti ti ti ti kur i kqyr dritat
ti ti ti ti bërtet Plisat 2x

Xhenet & Anes - Ti Ti

kam deshir met tregua sa ma shum se tjert te dua po ma shum se nese kurr e kam n zemer vajz ni gur.

Mbaje gurin digje zemren nuk esht leht me nxan ni femer. Duhet shum me u shtrengua qet bahesh heroj per mua

(ref2X)
Ti ti ti nuk e di ne ket zemer skeme hyr nese don ti me fitu duhet yjet mej numru.

MBAJ TI FJALET QE I THU. A e din njeri per mu je bre dreq e mungon veti qe te don

qfar bre djal bre je mor ti ske pallat e ske flori
krejt i kam duhesh ta dish krejt i kam un para sysh

(ref4X)
Ti ti ti nuk e di ne ket zemer skeme hyr nese don ti me fitu duhet yjet mej numru .

kam deshir met treguaa se ma shum se tjert te dua po ma shum se nese kur e kam nzemer vajz ni gur.

Ti ti ti nuk e di ne ket zemer skeme hyr nese don ti me fitu duhet yjet mej numru.
Më Shumë Këngë Nga Aida Baraku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet