A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aida Baraku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  42
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Aida Baraku është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Aida Baraku është një këngëtare dhe gazetare nga Kosova. Shihet si një ndër femrat më të guximshme dhe zgjuara në Kosovë. Më shumë sukses ka pasur si kompozitore. Këngët që ajo ka kompozuar së bashku me bashkëshortin e saj, Armend Rexhepagiqi, për Tunën, Jehona Sopin dhe shumë këngëtare të tjera, kanë arritur me dhjetëra herë majat e toplistave shqiptare. Aida Baraku si gazetare kulture ka shkruar mes tjerash për gazetat "Zëri" dhe "Koha ditore"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorte e

Armend Rexhepagiqit

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Rovena Dilo

Manjola Nallbani

Emine Toska

Shpresa Morina

Fikrije Lushaku

Miranda Hashani

Miradije Aliu

Antigona Sejdiu

Ganimete Jashanica

Sadete Shkodra


Tags: Aida Baraku

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019