A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Armend Rexhepagiqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  27
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Armend Rexhepagiqi është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Familja e tij është me prejardhje nga nga Plava (Mali i Zi). Babai i tij, Jashar Rexhepagiqi është antar i Akademise se Kosoves. Armendi ka dy motra, njera Violeta, ishte unike dhe dallohej per kohen dhe vendin me imixhin ekstravagant. Ajo ishte para tij mjaft e popullarizuar si kengetare. Per shkak te nje hiti te saj, njerezit ate e quanin jo me emer por "Romantika". Motra tjeter ka qene ndryshe nga Armendi dhe Violeta. Ka qene e terhequr, flite...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorti i

Aida Barakut

Vëllai i

Violeta Rexhepagiqit

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Tragjikomedia (Baladat)

Tragjikomedia (Hitet)


» Dërgo Një Këngë »

Shkel
Dugi
Nasht Nasht

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Ardit Gjebrea

Pirro Çako

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Sinan Vllasaliu

D.U.D.A.

Aleksandër Gjoka

Olen Cesari

Sabri Fejzullahu

Avni Mula

Shpat Kasapi


Tags: Armend Rexhepagiqi, Armend Regjepagiqi

Armend Rexhepagiqi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019