Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Rexhepagiqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
(1965-2020)  
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
BIOGRAFIA: Violeta Rexhepagiqi është një këngëtare e njohur. Viki ishte gjithashtu kompozitore dhe gazetare në lëmin e raportimit, shqiptare nga Kosova. Mësimet e para të përgjithëshme i ndoqi në shkollën e qyetit "Faik Konica". Pas susesit me këngë dhe si spikere për programe të fëmijëve në "Radio Prishtinë" filloj të ndjekë mësimet edhe në shkollën e ultë të muzikës. Si rrjedhë e angazhimit të saj pasojnë edhe mirënjohet në festivalin e fëmijve "Akordet e Kosovës". Njëkohësishtë, Violeta intepretonë më s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Motra e

Armend Rexhepagiqit

Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentViviene


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Shpresa Morina

Sadete Shkodra

Vera Laçi

Aida Baraku

Ganimete Jashanica

Shqipe Kastrati

Shahindere Bërlajolli

Leonora Poloska

Gerta Heta

Monika Salihu

Tags: Violeta Rexhepagiqi, Viki


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet