Ardita Baraku
Ardita Baraku

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 16 Shkurt 1976
  • Horoskopi:
  • ♒ UjoriBiografia

BIOGRAFIA: Ardita Baraku është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. E lindur me 16 Shkurt 1976 në Prishtinë, Ardita Baraku, nuk po merret më me muzikë ndonëse gjatë viteve ’90 ishte ndër këngëtarët me të vecanta, përsa i përket paraqitjes skenike e mënyrës së të kënduarit. Ajo mbahet mend edhe për një “vallëzim sexy” me Armend Rexhepagiqin në këngën “Dudije”, që për kohën kur është bërë, u cilësua si një guxim i madh. Po sot ku është Dudia që dikur rrëshqiste në trupin e Armendit (kunatit të saj)? Ju që ndo...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0