Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aida Cara - Lozonjare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lozonjare" kënduar nga Aida Cara.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Tiku I Kolonjes - Lozonjare

2 here
Por si era lozonjare
edhe ti shum naze ke.
Hije plot si perendeshe
si nje engjell per mbi re.

RF 2here.
Te ka fal zoti bukurine.
qe te gjith nen kemb i ke.
Hije plot si perendeshe.
Si nje engjell per mbi te.

2 here
Kur ti shkel hapat e lehta.
Vendi mbushet lule plot.
Kur ti flet me fjal te mprehta.
Ndrit dhe dukesh si nje zog.

RF 2 here.
Te ka fal zoti bukurine.
Qe te gjith nen kemb i ke.
Hije plot si perendeshe.
Si nje engjell per mbi re.

1 here
Sma kthen koken smi hedh syte.
Lozonjare e vogel ti.
Falmi buze e falmi syte.
E di qe me do dhe ti.

RF 2 here.
Te ka fal zoti bukurine.
Qe te gjith nen kemb i ke.
Hije plot si perendeshe.
Si nje engjell per mbi re.

Marigona Veseli - Lozonjare

Se nje mall e kam ne sy
Se nje fjal e kam ne ty
A do te vish moj bukuri
Nga nje got raki me pi

Ref

LOZONJARE SHPIRTI IM
PSE NE IKE NE PAKTHIM
SA TJET JETA ME JETU
VETEM TY MOJ TE DU

Sikur tkisha dhe nje her
Do tshtrengoja me gjith fuqi
Sdo te lshoja asnjeher
Se me vrau kjo dashuri

Ref

LOZONJARE SHPIRTI IM
PSE NE IKE NE PAKTHIM
SA TJET JETA ME JETU
VETEM TY MOJ TE DU

Luziana - Lozonjare

:LUZIANA:
Cte mbeten syte te une sikur spaske tjeter pune te kam xhan e me ke mike po ce do qe jam nazike, te kam xhan e me ke mike por ce do qe jam nazike

:ERGYS HYKA:
Mike me nazet e tua kur te pash te thashe ''Te Dua'' tek ty e hodha sevdane aman moj mike aman, tek ty e hodha sevdane aman moj mike aman

:Refreni:
Lozonjare djalo jam 1001 teka kam, me maraz ta mbusha jeten aman syt te un te mbeten..Lozonjare vajze je 1001 teka ke, me maraz ma bushe jeten aman syt te ty me mbeten

:ERGYS HYKA:
Sec me fute ne kete valle qe i thon sevda e madhe zemren ma mbushe n'merake per ty mendoj dit e nate, zemren ma mbushe n'merake per ty mendoj dit e nate

:LUZIANA:
A mor djal merak mos ki te krahet e tu do vi por si flutura me vrape zemeren time te te jape, por si flutura me vrape zemeren time te te jape

:Refreni:
Lozonjare djalo jam 1001 teka kam, me maraz ta mbusha jeten aman syt te un te mbeten..Lozonjare vajze je 1001 teka ke, me maraz ma bushe jeten aman syt te ty me mbeten

:ERGYS HYKA:
Zemra sec mu dogj si zjarr..

:LUZIANA:
Dhe mua per ty mor djal..Kur te dy rrim pran e pran nazet me te embla jan..(2x)

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 01/12/2008
Muzika: Gramoz Kozeli
Orkestrimi: Gramoz KozeliMë Shumë Këngë Nga Aida Cara:


Komente mbi këtë këngëAida Cara - Lozonjare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lozonjare".
3. Video është e këngës "Lozonjare", por nuk këndohet nga Aida Cara.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.