A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aida Doçi

Vendlindja: Prishtine  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 22 Vjeç
Ditëlindja: 07 Shtator 1995
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha

Këndon kryesisht: Popullore Moderne Popullore Dasmash Pop Popullore Vajtuese

Aida Doçi është një këngëtare shumë e njohur. Studioi shkollen fillore ne Gjergj Fishta, shkollen e mesme ne Sh.M.E Gjin Gazulli ne Prishtine. Karrieren muzikore e filloj ne X Faktor Albania 2013 me grupin Natural aty u renditen ne finale ne vendin e 3. Per shkaqe te largesise mes vajzave grupi u nda dhe secila vazhduan single. Aida nen menaxhimin e Naser Gashit filloi bashkpunimin me Chipsin ku e projektun albumin e pare me covera.

» Dërgo Korrigjime »


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  212

  • Aida Doçi ka këto rrjete sociale:

teksteshqip.com © 2007 - 2017