A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Top 200

Aida Doçi - Sexhadja E Nanes


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  38

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/11/2016

2016-11-27T14:21:42

Muzika & Teksti:

Fatmir Muja


Në sexhade t'Nënës kur e vuna ballin
Ia degjova lutjet o Zot ma ruj djalin
Krejt stinet e jetes në zemër i ndjeva
Mfal që unë pranverën në dimër ta ktheva
Mfal qe unë pranveren oj Nënë në dimër ta ktheva

Në sexhaden tande paska mbet aroma
Paskan mbet kujtimet e krejt ditëve tona
Paskan mbet krejt lutjet që i ke bo per mu
Zemra krejt i ndjen edhe pse ke shku
Zemra krejt i ndjen oj nënë edhe pse ke shku

Lamtumirë zemra nuk thot
Ndarja buzëqeshjet i kthen në lot
Ti në atë botë e unë këtë botë
E prap duhet tjemi te fortë

Kur un kisha humbur rrugët e ksaj bote
Me lot ishte larë ah sexhadja jote
Me emrat ma t`bukur e lute Allahun
Me ma ndriçu zemrën me ma fal gjynahun
Me ma ndriçu zemrën oj Nënë me ma fal gjynahun
Ai që na ka msu zotit me ju fal
Për gjithë zemrat tona e ka than një fjalë
Edhe në namaz sikur tisha lidh
Do t`isha përgjigjur nëna me mpas thirr
Do t`isha përgjigjur o oj nënë me mpas thirr

Lamtumirë zemra nuk thot
Ndarja buzëqeshjet i kthen në lot
Ti në atë botë e unë këtë botë
E prap duhet tjemi te fortë


Ky tekst u dërgua nga  Nuhi2016
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019