Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ajshel Zykollari - Emrin Vëllait Dua Unë T'ia Jap Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Sot ju ftoj të gjithë
të vini tek unë,
një gëzim në zemër
më rrjedh porsi lumë.


Kjo s’është ëndërr jo,
nuk është as shaka,
unë të dashur miq
u bëra me vëlla.


Refreni:

Nënës po i lutem
diç i them ngadalë,
dua unë vëllait
emrin që t’ia jap.

Emra ka me mijëra,
unë do zgjedh veç një,
të bukur sa s’ka më
si vëllai im.

Strofa(2):

Flokët edhe sytë
i kemi njëlloj,
bëj ta marr në krahë,
por nëna s’më lejon.

Shpesh nuk e kuptoj,
pse qan për çdo natë,
shpejt bie në gjumë
puthjet kur ia fal.

Refreni:

Nënës po i lutem
diç i them ngadalë,
dua unë vëllait
emrin që t’ia jap.

Emra ka me mijëra,
zgjodha unë veç një,
të bukur sa s’ka më,
si vëllai im.
(Ilir do t’ia vë.)

Si ju duket emri,
a ju pëlqen?


Ajshel Zykollari - Emrin Vëllait Dua Unë T'ia Jap
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Emrin Vëllait Dua Unë T'ia Jap".
3. Video është e këngës "Emrin Vëllait Dua Unë T'ia Jap", por nuk këndohet nga Ajshel Zykollari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0