TEKSTESHQIP

Akullthyesit
Cila Je?
Lyrics

Qeshjet ledhatojne trishtimin dhe duart prekin,
si te jete per ne e fundit here
ndjehesh ti pak me e rritur

Dhe une djale qe te peshperis
“Hej vajze e imja je?”

Jeta eshte nje shkalle mbi re me kujtimet te hedh larg,
ti me ulesh prane dhe s’flet une i ndrojtur s’pershendes,
neper dhemb te pyes:
”Hej vajze, ti kush je?”

Ti je ndjenje e ngrohte qe shkkon e vjen,
me ledhaton kur prane ti je,
ne cdo moment te shoh me largon,
cila je vajze nuk te njoh.