Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alar Band - Dashuria Nuk Mjafton Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Je e bukur
Shumë e bukur
Nuk e di cpo më ndodh
Gjumë me dy
Dot unë nuk po vë

Je si hena
Që ndricon rrugën time
Kur kalon
Një si ti
Mua shpirti ma donë

Dhe mbeta vetëm prap
Unë vetëm prap
Asaj
Jo asnjë fjalë
Për dreq nuk i thash
Sikur te ish aq e lehtë
Ti them asaj
Më mjafton një ëndërr
Unë ty të kem cdo natë

Refreni

Ti pritëm pak
dhe vetëm pak
Të lutem shpirt
Jo mos ki merak
Dhe me ta fal gjithë dashurinë
Për ty është pak
Për ty është pak
Se je bukur sa më ska

Ti pritëm pak
dhe vetëm pak
Të lutem shpirt
Jo mos ki merak
Dhe me ta fal gjithë dashurinë
Për ty është pak
Për ty është pak
Se je bukur sa më ska

Unë me vete mbaj inat
Se ti zemren nuk ma fal
Dije se
Unë shpejt do ta marrë
Kryenece hiqesh ti
Por e brisht je ti
Në krahet e mi
Shpirt do jesh ti

Dhe mbeta veteëm prap
Unë vetëm prap
Asaj
Jo asnjë fjalë
Për dreq nuk i thash
Sikur te ish aq e lehtë
Ti them asaj
Më mjafton një ëndërr
Unë ty të kem cdo natë

Refreni

Ti pritëm pak
dhe vetëm pak
Të lutem shpirt
Jo mos ki merak
Dhe ne të falim dashurinë
Për ty është pak
Për ty është pak
Se je bukur sa më ska

Ti pritëm pak
dhe vetëm pak
Të lutem shpirt
Jo mos ki merak
Dhe ne të falim dashurinë
Për ty është pak
Për ty është pak
Se je bukur sa më ska


Ky tekst u dërgua nga Arilda Shuli


Nuk kemi video për këtë këngë.


Alar Band
Publikimi: 12/11/2018
Festivali: Festivali I 57-Të Në Rtsh
Muzika: Elgit Doda
Teksti: Klea Huta


Alar Band - Dashuria Nuk Mjafton
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuria Nuk Mjafton".
3. Video është e këngës "Dashuria Nuk Mjafton", por nuk këndohet nga Alar Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

8

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Alar Band:


Komente 0