Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Asllani - Oj Nanë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Oj nane ti ma boj hallall
Djalin s'mujta me ta majt gjall
Ja moren jeten pertok e lan
Djali vdiq pa pas askon pran

Dita dites iken koha iken vitet
Ty nuk t'shoh e nuk t'kam kjo po m'dhimet
Ike larg ca m'ke lon jan kujtimet
M'beso edhe dhimja qe kam n'shpirt nga jasht shihet

Qysh ke ik, e mrapa i le tona
Sa bjen nata per ty tash qan nona
Ca m'ka met osht nji foto e jona
T'cilen e perqafoj dhe e puth kur po cohna

T'kerkoj ndjes qe me t'perciell nuk muna
S'ta preka ftyren edhe ballin s'ta putha
Peng per t'cilin as vdekjes s'i runa
Ama n'fakt un me vdek sot po lutna

Nuk em vyn fama parja pa ty
Se cdo onderr e thurem te dy
Ishim fmi kishim ondrra miliona
Ama sot dhe m'i pas si shijojm na

E ka marr malli nonen o vlla
Per cdo nat per ty lutet e qan
O t'u tret e kush dot nuk e man
Jeta vet i ka ik ka shku larg

Oj nan ti ma boj hallall
Djalin s'mujta me ta majt gjall
Ja moren jeten pertok e lan
Djali vdiq pa pas askan pran


Ky tekst u dërgua nga InafutajAlban Asllani
Publikimi: 08/07/2023
Teksti: Alban Asllani
Orkestrimi: Xhoni Beats
Mix/Master: Xhenty
Video Produksioni: T'05MgmtAlban Asllani - Oj Nanë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oj Nanë".
3. Video është e këngës "Oj Nanë", por nuk këndohet nga Alban Asllani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alban Asllani:


Komente 0