Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Emiri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: Alban Emiri është një këngëtar i njohur. Alban Emiri, Kompozitori i nje nga kengeve më te bukura Shqiptare: "NA LINI TE JETOJME", shkruar ne vitin 1991 dhe prezantuar në Festivalin e 30-te ne RTSH me grupin TINGULLI I ZJARRTE. Në Dhjetor 1992, Alban Emiri merr pjesë në Festivalin i 31-të në RTSH me këngën "Quo Vadis Brezi Im", të cilën e këndon Josif Gjipali. Më datë 15 Maj 2020, Alban Emiri publikon videoklipin "Bari I Mesnates". Teksti i këngës u shkrua nga Pandi Laço....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Nusran Fera

Nysret Hyseni

Berati

Enis Potoku

B-King

Ramiz Jusufi

Xhemail Retkoceri (Xhemi)

Ardi (Ardian Hasaj)

Breaker G

Muhamer Duraku-Meli

Tags: Alban Emiri


Komente mbi këtë artist