Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Emiri
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  9

Alban Emiri është këngëtar dhe instrumentist i njohur. Alban Emiri, Kompozitori i nje nga kengeve më te bukura Shqiptare: "NA LINI TE JETOJME", shkruar ne vitin 1991 dhe prezantuar në Festivalin e 30-te ne RTSH me grupin TINGULLI I ZJARRTE.

Në Dhjetor 1992, Alban Emiri merr pjesë në Festivalin i 31-të në RTSH me këngën "Quo Vadis Brezi Im", të cilën e këndon Josif Gjipali.

Më datë 15 Maj 2020, Alban Emiri publikon videoklipin "Bari I Mesnates". Teksti i këngës u shkrua nga Pandi Laço.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Ish-Anëtar i grupit

Tingulli I Zjarrtë

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist