Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Alban Furtuna

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 44 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Alban Furtuna është një autor këngësh shumë i njohur. Alban Furtuna është një nga kompozitorët më të njohur shqiptar. Ai vjen nga Tirana ku edhe ka lindur. Kompozon këngë kryesisht të zhanrit pop folk por edhe popullore. Ka bashkpunuar me shumë artistë të famshëm shqiptar si: Sabri Fejzullahu, Vjollca Haxhiu, Shyhrete Behluli etj. Ndërkohë që vazhdon dhe kompzoon edhe sot në studion e tij të inçizimit në Tiranë. Alban Furtuna ka filluar aktivitetin e tij si muzikant ne vitet 90 duke interpretuar ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

I ati i

Gussit

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Gent Myftaraj

Fatmir Muja

Bini Nebihu

Arianit Palaj

Enis Presheva

Gojart Ferati

Valentin Veizi

Hajg Zaharjan

Marenglen Boja

Mithat Sadiku

Tags: Alban Furtuna, Alban Fortuna, Alban Furutuna


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet