Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Jashari - E Persosur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Buzet vetem nje her ti kam puthur
ti shijoje perseri s'pata fat
ishte puthje e shpejte dhe e embel
me vjen keq qe zgjati pake
Nuk te thash as'njeher sa te dua
jo qe z'doja a po s'kisha fjale
e verteta qe ruhet ne zemer
eshte e thelle dhe s'mund te dale

Reff..
E..persosur per mua pa as'nje te met
e..persorur ti ishe perseri ke mbet
e..persorur per mua ky s'eshte komplimet
qe te digjem siq'dua pres ne qdo moment

Ti me ike si ngjyrat e vjeshtes
per ta sjelle dimrin ne'ket dashuri
nese zemra me ngriu si akull
ti je dielli qe dota shkrish

Nuk te thash as'njeher sa te dua
jo qe z'doja a po s'kisha fjale
e verteta qe ruhet ne zemer
eshte e thelle dhe s'mund te dale

Reff..
E..persosur per mua pa as'nje te met
e..persorur ti ishe perseri ke mbet
e..persorur per mua ky s'eshte komplimet
qe te digjem siq'dua pres ne q'do moment


Ky tekst u dërgua nga Vesa GashiAlban Jashari
Publikimi: 17/11/2013
Festivali: Musical-Fest 2013
Muzika: Alban Jashari
Teksti: Arsim Bunjaku
Orkestrimi: Hysni Klinaku


Alban Jashari - E Persosur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Persosur".
3. Video është e këngës "E Persosur", por nuk këndohet nga Alban Jashari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alban Jashari:


Komente 0